Σε περιβάλλον ζεστό, πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την κοπή της πίτας του Φιλανθρωπικού Συλλόγου Καλαμπακίου Άγιος Βασίλειος. Το έργο του συλλόγου αξιοθαύμαστο από όλους μας.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Δράμας κ.κ. Δωρόθεος.
![](https://synergazomai.gr/wp-content/uploads/2023/02/agios_vasileios3.jpg)
Παρούσα στην εκδήλωση η Αντιδήμαρχος και Υποψήφια Δημαρχος Παπαζώτου Κυριακή και τα μέλη της παράταξης του #συνΕργάζομαι, Λουλούδης Ιωάννης, Καραϊσαρλής Χρήστος, Λαζαρίδου Βούλα, Τσομπανίδου Ελένη και Θεοφάνους Χρύσα.
![](https://synergazomai.gr/wp-content/uploads/2023/02/agios_vasileios1.jpg)