…η αγάπη της για τα ζώα είναι γνωστή, αντιπρόεδρος του φιλοζωικού συλλόγου του Δήμου μας «Προστατεύω» αφιερώνει απεριόριστο χρόνο για τη φροντίδα αδέσποτων.
Γλυκιά και ονειροπόλα, θα σου πει ότι έχει να πει στα ίσα..αγαπά τους φίλους, της αρέσουν οι παρέες…
Πιστεύει στον εθελοντισμό, ξέρει πόσο όμορφα αισθάνεται ο εθελοντής όταν προσφέρει αλλά και ποια είναι τα οφέλη για την τοπική κοινωνία. Θέλει να αναπτύξει περισσότερο το μητρώο εθελοντών του Δήμου μας που λειτουργεί τον τελευταίο χρόνο.
Η ίδια περιγράφει σαν μια από τις πιο όμορφες εμπειρίες της ζωής της, την περίοδο των δυο ετών όπου σε γηροκομείο της Γερμανίας διάβαζε βιβλία εθελοντικά στους ηλικιωμένους.
Με καινοτόμες ιδέες θέλει να συμβάλλει στο να αυξηθεί η συμμετοχή των δημοτών στα κοινά και γνωρίζει ότι το #συνΕργαζομαι είναι η συνθήκη ώστε #ταλογιαναγινονταιπραξη