Ένας άνθρωπος γεμάτος καλοσύνη, δοτικος και υπεύθυνος.
Είναι πάντα διαθέσιμος για να βοηθήσει τους ανθρώπους του Καλαμωνα και όχι μόνο. Ως γεωργός, μοιράζεται με τους συναδέλφους του πολλές φορές τις εργασίες τους.
Ως Κτηνοτρόφος, γνωρίζει τις ανάγκες του κλάδου και προτείνει λύσεις σε βασικά τους προβλήματα. Ειναι έτοιμος να συμβάλλει ώστε #ταλογιαναγινονταιπραξη.
Διετέλεσε αντιπρόεδρος του τοπικού συμβουλίου Καλαμώνα.
Παιδί της παρέας που δε χαλάει σε φίλο χατήρι. Αν ήταν να βαθμολογηθεί για τη φιλοτιμία του, θα έπαιρνε άριστα. Έξυπνος και πρακτικός, είναι ΕΔΩ στο #συνΕργαζομαι για να προσφέρει τα μέγιστα για τον τόπο μας