Αεικίνητος..μια εδώ μια εκεί, μπορεί να βρίσκεται παντού.
Έχει εδώ και χρόνια, ενεργή συμμετοχή στα κοινά του τόπου, ενώ είναι ιδιαιτερα κοινωνικός διατηρώντας ουσιαστικές σχέσεις.
Διετέλεσε πρόεδρος του ιππικού συλλόγου Δοξάτου και συνέβαλε τα μέγιστα ώστε να γίνουν σημαντικές παρεμβάσεις που άλλαξαν τον χώρο που όλοι λατρεύουμε
Είναι ελεύθερος επαγγελματίας, εργατικός και επίμονος.
Βρίσκεται μέσα στην νεολαία και ο βασικός λόγος ενασχόλησης του με την τοπική αυτοδιοίκηση και της συμμετοχής του στο #συνΕργαζομαι είναι ότι έχει διακρίνει την ανάγκη για επικέντρωση της προσοχής μας στον νέο.
Ανιδιοτελής και πάντα ελεύθερος εκφραστής της άποψης του, χαίρεται που βλέπει #ταλογιαναγινονταιπραξη