Θα τον χαρακτήριζε κανείς «ήρεμη δύναμη» , γιατί είναι ένα παιδί που κινείται χωρίς να κάνει θόρυβο αλλά όταν θα συνομιλήσει κανείς μαζί του θα αναγνωρίσει πάνω του στοιχεία που χρειάζεται η κοινωνία μας για να πάει μπροστά.
Είναι ένας νέος άνθρωπος με καλό λόγο και άποψη, που επιχειρηματολογώντας θα σε πείσει για όσα εχει ανάγκη η γενιά του.
Ενώ, θα μείνεις έκπληκτος από το εύστοχο χιούμορ του, την άνεση στην έκφραση πίσω από μια συστολή που λέει ότι είναι ντροπαλός κυρίως λόγω σεμνότητας.
Ολοκληρώνει τις σπουδές του στην Πληροφορική στο Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος και είναι έτοιμος να συμβάλει για την ψηφιοποίηση που θα αλλάξει τη λειτουργία του δήμου.
Με συγκεκριμένες προφάσεις θέλει #ταλογιαναγινονταιπραξη και είναι ΕΔΩ στο #συνΕργαζομαι για να το πετύχουμε!