Ο Γιώργος είναι ιδιωτικός υπάλληλος και του αρέσουν οι χειρωνακτικές εργασίες.
Είναι φιλότιμος και εργατικός, συνεπής και ευγενικός.
Προσφέρει εθελοντικά στο χωριό του καθαριότητα και φροντίδα στον τομέα του πρασίνου. Δεν του αρέσει η προβολή, κάνει αυτό που επιθυμεί και γεμίζει από χαρά.
Είναι ΕΔΩ στο #συνΕργαζομαι γιατί ως νέος επιθυμεί #ταλογιαναγινονταιπραξη. Αυτό θέλει από την τοπική αυτοδιοίκηση και μπορεί να συμμετέχει σ’ αυτό με χαρακτηριστικά του την ισχυρή θέληση και το μεράκι.